Звернення начальника ДАІ Київщини до водіїв та пішоходів

вкл. .

Керування автомобілем взимку вимагає від водія особливих навичок водіння, залізних нервів і уваги. Завжди пам'ятайте  –  ожеледиця збільшує у кілька разів гальмівний шлях вашого автомобіля, до того ж не виключено занесення при гальмуванні, тому дистанція та інтервал відповідно повинні бути збільшені. Якщо ви не впевнені у своїх здібностях керувати автомобілем у таких складних умовах, не сідайте за кермо, а скористайтеся послугами досвідченого водія, але якщо вже ви вирішили виїхати на дорогу, перевірте гальмівну систему автомобіля, справність освітлювальних приладів і склоочисників.Державтоінспекція Київської області попереджає: на дорогах можливе утворення снігового накату, налипання мокрого снігу, різке погіршення видимості. Особливо небезпечною і підступною дорога може бути при частій зміні температури з «+» на «-», коли обмерзають певні ділянки дороги – повороти, підйоми, спуски. У таких умовах водій може бути не готовий до небезпечної ділянки дороги і ризик не впоратися з управлінням. дуже високий. Крім цього, ми наполегливо рекомендуємо водіям, які ще не перевзули свої автомобілі, поміняти гуму на зимову.


Згідно з офіційною статистикою з початку поточного року на автошляхах Київщини сталося 1809 ДТП в яких 372 людини загинуло та 2128 отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості. Несприятливі дорожні умови є супутньою причиною дорожньо-транспортних пригод в зимовий період у 70 %. Багато водіїв, на жаль, не усвідомлюють особливостей керування автомобілем на слизькій дорозі. Коли шини потрапляють на ожеледицю, їх зчеплення з дорогою відразу знижується в 4-5 разів, що у свою чергу в декілька разів збільшує гальмівний шлях транспортних засобів. А це означає, що швидка зупинка автомобіля просто неможлива. Такі дорожні умови вимагають від водіїв і пішоходів підвищеної уваги до заходів власної безпеки і бездоганного дотримання Правил дорожнього руху.


На дорогах учасникам руху необхідно дотримуватися особливої обережності, дистанцію, бути гранично уважними, проявляти повагу до інших учасників руху та не забувати про паски безпеки, а саме головне – неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху.


На превеликий жаль до Управління ДАІ щоденно надходять повідомлення про загибель та травмування пішоходів. Переважна більшість ДТП за участю пішоходів трапляється в темну пору доби, на ділянках де відсутнє штучне освітлення, пішохідні переходи та тротуари.


Так за 11 місяців поточного року з участю пішоходів сталося 567 ДТП в яких 133 людини загинуло та 489 травмовано.


Водії! Ви маєте бути зараз особливо уважні по відношенню до пішоходів. Необхідно поступатися дорогою пішоходам, що переходять проїжджу частину по нерегульованому пішохідному переходу. На регульованих пішохідних переходах при включенні дозволяючого сигналу світлофора Ви повинні надати можливість пішоходам закінчити перехід проїжджої частини. Будьте завжди готові, що будь-якої хвилини необачний пішохід може з’явитися на проїжджій частині.


Пішоходи! При русі в темний час доби і в умовах недостатньої видимості рекомендуємо мати при собі предмети зі світоповертаючими елементами і забезпечувати видимість цих предметів водіям. Особливо важливо використати світоповертаючі елементи на одязі Ваших дітей.


На останок хочу побажати всім пішоходам, пасажирам і водіям неухильно дотримуватись Правил дорожнього руху, толерантності, ввічливості та поваги один до одного.


Взаємопорозуміння і культура поведінки на дорогах є запорукою і гарантією безпеки руху.З повагою


начальник Управляння ДАІ С.О. Дерев'янкін